Перший автономний етап Інтелект-ліги – перші проблеми нового сезону
Забанити Ольгу Неумивакіну і її запитання довічно – таку пропозицію висловив Андрій Пехник, очікуючи на результати апеляційного журі. Спершу я був «за», бо й сам неодноразово критикував її запитання та джерела, якими вона послуговується (різноманітні жіночі глянцеві журнали – стандартний набір домогосподарки). Однак згодом, як казав екс-тренер «Карпат» Олександр Іщенко, я провів «переоцінку коштовностей» і вирішив, що без неї стане сумно. На чиї питання тоді команди писатимуть апеляції? Все ж, нехай вирішує громада. Думаю, це запитання можна улагодити на одному із засідань...
Харківські маразми, або скільки кутів у «п’ятикутній» зірці?
Перший автономний етап Інтелект-ліги – перші проблеми нового сезону
Забанити Ольгу Неумивакіну і її запитання довічно – таку пропозицію висловив Андрій Пехник, очікуючи на результати апеляційного журі. Спершу я був «за», бо й сам неодноразово критикував її запитання та джерела, якими вона послуговується (різноманітні жіночі глянцеві журнали – стандартний набір домогосподарки). Однак згодом, як казав екс-тренер «Карпат» Олександр Іщенко, я провів «переоцінку коштовностей» і вирішив, що без неї стане сумно. На чиї питання тоді команди писатимуть апеляції? Все ж, нехай вирішує громада. Думаю, це запитання можна улагодити на одному із засідань.
Правда, у першій грі сезону, було багато претензій і до інших запитань. Дмитро Стрільчук, наприклад, нарахував десь 15 таких, що не підходять для Інтелект-ліги. Відомо, що його планка знаходиться доволі високо, тому кілька питань можна відкинути. Але й справді, чимало було таки непідходящих. Сам, правда, у Інтелект-лізі зіграв лише одну гру і тому, можливо, не маю права наразі казати що добре, а що зле. Одначе, якщо пройтися по харківському пакету, можна знайти достатню кількість недопрацювань. Про Салмана Рушді, наприклад. Джерелом для цього запитання послугував журнал «МАХ» і все... Це – халтура вищої проби. І перший кпин у бік Ольги Неумивакіної. Далі – відповідь «червона п’ятикутна зірка» просто ошарашила. Тетяна Лещенко – автор цього геніального запитання, мабуть, вчила геометрію у школі ще гірше за мене. Але не треба бути професором вищої математики, щоб порахувати скільки кутів у такої зірки: їх, як мінімум, десять!!! При бажанні можна нарахувати цілих 20. Серйозно! А от п’ятикутної зірки апріорі не буває. «Гільйотина», до слова, розуміючи цей маразм ще на стадії обговорення запитання дійшла до висновку, що писати «п’ятикутна» не можна. Наша відповідь «червона морська зірка» (що, у принципі, одне й теж) зарахованою не було. А от відповідь «зірка п’ять кінців» зарахували і правильно зробили. Тому можна зрозуміти людей, які обурювалися дороговизною пакету запитань, а, відповідно, і самої гри. За задоволення треба платити. Виявляється, за незадоволення – теж.
Апеляції суттєво не змінили ситуації в турнірній таблиці. Деякі команди змінили місця, але не більше. Тому все ще, як це не банально, попереду. Хто ще не знає – наступний пакет запитань вперше за багато останніх років приїде до нас не з першої столиці, а з «другої». З самого Києва, тобто. Принаймні, ходять такі чутки, не знаю, наскільки вони правдиві. Тому готуйтеся до нових запитань, бо формулу успіху щодо харківських питань усі вже давно познаходили.
А ще можна згадати про нових спонсорів і нові призи. Все це тішить – йдемо повільно, але впевнено.
Щиро Ваш, Ростик Ящишин («Гільйотина»)