Турнір пам’яті Дмитра Сидора
Надіслано Commonwealth November 15 2015 19:27:42

У Львові відбувся інтелектуальний турнір пам’яті Дмитра Сидора

Львівська інтелектуальна спільнота меморіальним турніром вшанувала одного із співзасновників Львівської обласної ліги інтелектуальної творчості (ЛОЛІТ), багатолітнього виконавчого директора цієї громадської організації, дворазового чемпіона Львівщини з брейн-рингу у складі команди «Прима №8» Дмитра Сидора, який відійшов від нас у розквіті життя, у віці 38-ми років, після важкої недуги, у вересні 2014 року. У Меморіалі, що пройшов через рік після смерті Дмитра у львівському молодіжному клубі «Пікассо», де протягом півтора десятиліття традиційно зустрічаються шанувальники українського інтелектуального руху, взяло участь 18 команд. Серед іменитих достойників, таких як учасники вищої ліги України з гри «Що? Де? Коли?» – команди тепер вже рівнянина Дмитра Стрільчука «Песиголовці» та Андрія Середницького «Дракони ймовірності», у залі змагань знайшлося місце і новачкам – молодим львівським командам «Кліо» та «Мігруючий спинний мозок».

Незважаючи на невдалий старт, фаворити домінували у змаганнях зі «Що? Де? Коли?», за результатами яких було здійснено відбір кращих чотирьох команд, що у двобоях з брейн-рингу розіграли титул переможця. До згаданих уже «вищолігових» команд до квартету переможців долучилися екс-чемпіони Львівської області з гри «Що? Де? Коли?» – «Герцоги миру» (капітан – Богдан Лозинський) та створена перед турніром збірна команда знавців «Самосуд Вагнера» (капітан – Юрій Мацула).

Читати повністю


Деталі новини

У Львові відбувся інтелектуальний турнір пам'яті Дмитра Сидора

8 листопада, коли християни православної традиції згадують святого великомученика Димитрія, львівська інтелектуальна спільнота меморіальним турніром вшанувала одного із співзасновників Львівської обласної ліги інтелектуальної творчості (ЛОЛІТ), багатолітнього виконавчого директора цієї громадської організації, дворазового чемпіона Львівщини з брейн-рингу у складі команди «Прима №8» Дмитра Сидора, який відійшов від нас у розквіті життя, у віці 38-ми років, після важкої недуги, у вересні 2014 року. Багато добрих справ, надзвичайна відповідальність у підході до обов’язків, які накладає кожен день багатогранного життя, та інші людські чесноти – це те про що ми пам’ятатимемо у світлому образі, який залишив Дмитро у цьому складному світі…

У Меморіалі, що пройшов через рік після смерті Дмитра у львівському молодіжному клубі «Пікассо», де протягом півтора десятиліття традиційно зустрічаються шанувальники українського інтелектуального руху, взяло участь 18 команд. Серед іменитих достойників, таких як учасники вищої ліги України з гри «Що? Де? Коли?» – команди тепер вже рівнянина Дмитра Стрільчука «Песиголовці» та Андрія Середницького «Дракони ймовірності», у залі змагань знайшлося місце і новачкам – молодим львівським командам «Кліо» та «Мігруючий спинний мозок».

Незважаючи на невдалий старт, саме фаворити домінували у змаганнях зі «Що? Де? Коли?», за результатами яких було здійснено відбір кращих чотирьох команд, що у двобоях з брейн-рингу розіграли титул переможця Меморіального турніру Дмитра Сидора. До згаданих уже «вищолігових» команд до квартету переможців долучилися екс-чемпіони Львівської області з гри «Що? Де? Коли?» – «Герцоги миру» (капітан – Богдан Лозинський) та створена перед турніром збірна команда знавців «Самосуд Вагнера» (капітан – Юрій Мацула). Попри непоганий результат, не вдалося створити сенсації цьогорічним дебютантам вищої ліги знавців Західної України – Інтелект-ліги – командам «І чотирнадцята» та «ZelenkA», які у підсумку опинилися за межами брейнівських баталій.

Півфінальні змагання пам'ятного турніру пройшли фактично без боротьби. «Песиголовці» здолали «Самосуд Вагнера» 5 : 2, а «Дракони ймовірності» повністю розгромили «Герцогів миру» 8 : 1. В інтелектуальному бою за третє місце лише правильна відповідь на останнє запитання дозволила команді Юрій Мацули перемогти з рахунком 4 : 3 «герцогів» та піднятися на підсумкову третю сходинку подіуму.

У фіналі Меморіалу Дмитра Сидора гра теж склалася безкомпромісно. Після стартового спурту «драконів» 2 : 0, «Песиголовці» не тільки відігруються, а й виходять уперед 3 : 2. Проте вдруге у цьому двобої, після переламу гри на користь «Драконів ймовірності», команді Дмитра Стрільчука відігратися не вдалося. У підсумку – 6 : 5 на користь команди Андрія Середницького.

Змагання, що пройшли під егідою ЛОЛІТ, мали благодійний характер. Під час них були зібрані кошти, які передані родині покійного Д.Сидора для спорудження надмогильного пам’ятника на Сихівському цвинтарі Львова.

Оргкомітет змагань, в особі його голови Володимира Жмурка, хоче подякувати за надану допомогу усім командам, що взяли участь у пам’ятному турнірі, а також особисто Дмитру Башуку – за підготовку пакету запитань для інтелектуальних змагань, Олегу Йонці – за допомогу в організації та суддівстві, Георгію Близнюку та Роману Гасюку – за суддівство змагань, Андрію Пехнику, капітану уславленої команди «Прима №8», – за допомогу в організації турніру.

Окреме велике дякую від оргкомітету маленькій Лілі Сидор, семирічній донечці Дмитра, яка була асистентом змагань, а також чотирирічній Христинці Сидор, яка теж, напевно, дуже хотіла бути на цьому заході, але мама залишила її цього разу з бабусею.

М.Команда, капітан Очки (рейтинг)
1. «Песиголовці», капітан – Д.Стрільчук 21 (207)
2. «Дракони ймовірності», капітан – А.Середницький 21 (203)
3. «Герцоги миру», капітан – Б.Лозинський 20 (196)
4. «Самосуд Вагнера», капітан – Ю.Мацула 18 (158)
5. «ZelenkA», капітан – Л.Серняк 16 (151)
6. «І чотирнадцята», капітан – В.Переходень 15 (136)
7. «Валідол», капітан – О.Файда 15 (131)
8. «Соляріс», капітан – О.Гладких 15 (122)
9. «Діти Камасутри», капітан – Б.Середницький 14 (105)
10. «Мігруючий спинний мозок», капітан – Н.Торбич 13 (120)
11. «Кліо», капітан – С.Кубелко 12 (84)
12. «Фартові», капітан – В.Прокопів 11 (82)
13. «Розтин покаже», капітан – О.Семенюк 11 (80)
14. «Гільйотина», капітан – П.Радковець 9 (65)
15. «П’ята кров», капітан – Т.Торбич 9 (62)
16. «Твоя мама», капітан – Б.Копильчак 9 (51)
17. «Ego brain», капітан – О.Гусак 8 (49)
18. «Чужі», капітан – Ю.Вибранець 7 (38)