Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості Тема: Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості :: Шкільна ліга, сезон 2010-2011

Надіслано Карплюк 13-10-2010 11:25
#32

ПОЛОЖЕННЯ
IV чемпіонату Відкритої шкільної ліги Львівщини з “Що? Де? Коли?”

І. Загальні положення
1.1. ІV чемпіонат Відкритої шкільної ліги Львівщини з “Що? Де? Коли?” (в подальшому – Чемпіонат) організовується за участю: Львівської обласної ліги інтелектуальної творчості, за підтримки Головного управління освіти та науки Львівської облдержадміністрації.
1.2. Ігри відбуваються у відповідності з Кодексом спортивного “Що? Де? Коли?”, затвердженим Міжнародною асоціацією клубів (МАК) ЩДК. Дане положення уточнює і доповнює відповідні пункти Кодексу.
1.3. Чемпіонат проводиться у двох вікових групах: старша група та молодша.
1.3.1. Старша вікова група складається з учнів навчальних закладів І-ІІІ рівня акредитації, що народилися 1 січня 1993 року і пізніше.
1.3.2. Молодша вікова група складається з учнів навчальних закладів І-ІІІ рівня акредитації, що народилися 1 січня 1996 року і пізніше.

ІІ. Служби забезпечення Чемпіонату
2.1. Оргкомітет.
Поточне управління Чемпіонатом, підготовку та проведення ігор забезпечує Оргкомітет. Склад Оргкомітету: Богдана Біляк (почесний голова), Юрій Карплюк (голова), Володимир Войтюк, Дмитро Стрільчук.
2.2. Ігри Чемпіонату обслуговують: куратор, місцевий представник, ведучий, суддівська група, асистенти суддівської групи.
2.2.1. Куратор.
Куратор призначається Оргкомітетом для кожного ігрового осередку (клубу, населеного пункту), команди якого зголосились до участі в Чемпіонаті. Куратор відповідає за дотримання цього Положення під час проведення етапу та збір організаційних внесків. Куратор має право дублювати функції судді та ведучого. Куратор може припиняти гру у випадках явного порушення даного Положення та Кодексу МАК. Куратор зобов’язаний після закінчення змагань, у випадку відсутності порушень даного Положення та Кодексу МАК, підписати протоколи змагань та поінформувати Оргкомітет про результати змагань. Протоколи, заявки команд, бланки відповідей команд, організаційні внески протягом трьох днів від часу закінчення місцевого етапу повинні бути надані Оргкомітету.
2.2.2. Місцевий представник.
Кандидатура місцевого представника погоджується Оргкомітетом. Місцевий представник повинен проживати або працювати у регіоні, команди якого зголосились до участі в Чемпіонаті. Місцевий представник повинен підготувати належні умови для проведення змагань, визначає ведучого та суддівську групу місцевого етапу.
2.2.3. Ведучий.
Ведучий змагань чітко і розбірливо зачитує запитання, а у випадку відсутності сигналів сповіщення веде відлік часу. Ведучий спостерігає за дотриманням умов Положення, а також інформує про порушення під час змагань суддівську групу. Ведучий має право робити зауваження та попередження учасникам змагань, а також присутнім та глядачам.
2.2.4. Суддівська група
Суддівська група оцінює відповіді команд та підбиває підсумки змагань місцевих етапів. Суддівська група має право робити зауваження та попередження учасникам змагань, а також присутнім та глядачам. У випадку відсутності на картці номера (назви) команди, що дала відповідь, суддівська група не враховує цю відповідь при підведенні підсумків.
2.2.5.Асистенти суддівської групи
Для проведення етапу змагань безпосередньо перед грою призначаються асистенти суддівської групи, які приймають у команд картки з відповідями, слідкують, щоб зміст зібраних відповідей не був доступним іншим командам, фіксують під час турніру випадки некоректної поведінки команд і глядачів та повідомляють про них суддівську групу.

ІII. Учасники змагань.
3.1. До участі у Чемпіонаті допускається команда, що у встановлений термін подала заявку, затверджену місцевим представником, яка є одночасно згодою команди із даним Положенням. Заявка за формою містить базовий список гравців команди (не більше 8 гравців).
3.2. Всі гравці команди мають бути учнями навчальних закладів І-ІІІ рівня акредитації.

IV. Проведення ігор.
4.1. Змагання проводяться українською мовою.
4.2. Змагання складаються з трьох етапів, час проведення яких визначає оргкомітет.
4.3. Кожен етап Чемпіонату складається з 3 турів, в турі розігруються 12 запитань.
4.4. Перед початком змагань команда сплачує організаційний внесок, розмір якого визначається Оргкомітетом.
4.5. Під час етапу у складі команди має перебувати не більше шести гравців.
4.6. Заміни з числа заявлених у оголошенні команди гравців проводяться протягом перерви між турами етапу. Команда обов’язково інформує про проведення заміни суддівську групу.
4.7. Орієнтовний графік ігор Чемпіонату:
1 етап: 29 жовтня - 7 листопада 2010 року;
2 етап: 4-12 грудня 2010 року;
3 етап – 19-27лютого 2011 року;
4.7.1. Оргкомітет у випадку форс-мажорних обставин може змінювати терміни проведення етапів, інформуючи місцевих представників.
4.8. Етапи проводяться в асинхронному форматі.
4.8.1. Оргкомітет повідомляє місцевих представників про дату проведення етапу не пізніше чотирнадцяти днів до його початку.
4.8.2. В рамках визначеного періоду, не більше п’яти днів з початку проведення етапу, оголошеного оргкомітетом змагань, місцевий представник обирає дату, час та місце проведення гри у своєму осередку, повідомляючи про дату, час та місце проведення етапу команди місцевого осередку та оргкомітет змагань.

V. Підрахунок результатів
5.1.Місце, зайняте командою на етапі, визначається загальною кількістю ігрових очок (правильних відповідей на запитання). У випадку рівності цього показника команди ділять місця.
5.2.Результат команди в таблиці Чемпіонату визначається за сумою ігрових очок (основний показник).
5.2.1. При однаковому основному показнику, додатковим показником є сума місць в етапах.
5.2.2. У випадку рівності основного і додаткового показників команди ділять місця (окрім пункту 5.2.3).
5.2.3.За підсумками Чемпіонату допускається присвоєння лише одного першого, одного другого та одного третього місця. Якщо є декілька команд, які набрали однакову кількість ігрових очок та мають однакову суму місць і вони претендують на призові місця, то для них вступає в дію додатковий показник. Яким є результати двох кращих для цих команд етапів Чемпіонату.
5.3.Команда, яка посідає перше місце за підсумками трьох етапів у своїй віковій групі, оголошується Чемпіоном Відкритої шкільної ліги Львівщини з “Що? Де? Коли?” та здобуває право брати участь у Чемпіонаті України з «Що? Де? Коли?» серед школярів.

VI. Заключні положення
6.1. Оргкомітет стежить за виконанням даного Положення, має право вносити зміни і доповнення до нього, має виключне право на тлумачення змісту Положення.
6.2. Контакти членів Оргкомітету: Юрій Карплюк, тел. 097-478-64-90, ел.пошта: chgk.school@gmail.com , Володимир Войтюк, тел. 063-784-55-75, Дмитро Стрільчук тел. 093-667-68-34.

ДОДАТОК ДО ПОЛОЖЕННЯ.
Правила гри “Що? Де? Коли?”
1. Ігри відбуваються у відповідності з Кодексом спортивного “Що? Де? Коли?”, затвердженим Міжнародною асоціацією клубів (МАК) ЩДК. Дане положення уточнює і доповнює відповідні пункти Кодексу.
2. Завдання команд – своєчасно дати правильну відповідь на запитання, котре задав ведучий. За кожну правильну відповідь команда отримує одне ігрове очко.
3. Відповіді даються у письмовому вигляді.
4. Ведучий оголошує номер запитання, задає саме запитання, після чого починається відлік чистого часу – 60 секунд. За 10 секунд до закінчення хвилини обговорення дається попереджувальний сигнал. Після закінчення 60 секунд дається 10 секунд для письмового оформлення відповіді та передачі її до суддівської групи.
5. Команда вважається такою, що здала відповідь вчасно, якщо її гравець підняв руку догори з письмовою відповіддю до закінчення 70 секунд, відведених на оформлення відповіді на запитання, і здав її асистентові суддівської групи.
6. Відповіді, які здані із запізненням, не розглядаються.
7. Відповідь вважається неправильною, якщо:
- форма відповіді не відповідає формі запитання;
- команда здала більше одного варіанту відповіді, хоча б один з яких не є правильним;
- у відповіді допущені грубі помилки (неправильно названі імена, прізвища, назви, дати, спосіб дії і т.д.), що спотворюють чи змінюють суть відповіді.
8. Інформація в дужках суддями не береться до уваги.
9. Під час гри заборонено використання мобільних телефонів та інших електронних засобів зв’язку.

Відредаговано Карплюк 14-10-2010 13:07